„Nigdy w życiu nie robiłam 12 dań na Wigilię” - tak często mówią nasi podopieczni.

Bo w grudniu każdego dnia aż do 24 – go, w głowach ubogich ludzi pulsuje myśl, co postawią na wigilijnym stole.

Odkładają po 20, 30 złotych. Pożyczają na rachunki. A i tak boją się czy ich Święta będą godne.

Dzięki Paczce z Banku Żywności będą spokojni, że mają w Święta co jeść.

Kup paczkę z jedzeniem na Święta!

Podaruj potrzebującym Godne Święta!

Szukamy dobrych ludzi, którzy wyciągną dłoń do ludzi w potrzebie!
Jak to działa? Ty wpłacasz darowiznę, a my w Banku Żywności SOS w Warszawie dzięki niej przekażemy przed Świętami paczki z jedzeniem dla najbardziej potrzebujących. Chcemy przekazać ponad 56 000 paczek – bo wiemy, że tylu ludzi na nie czeka.

Dołożysz swoją paczkę? Dziękujemy.

Zobacz komu pomagasz

Na co dzień pomagamy 56 000 osób. To dla nich pozyskujemy żywność od producentów, rolników, dystrybutorów i sieci handlowych.

Przez 26 lat przekazaliśmy 81 000 000 kilogramów jedzenia. Pomogliśmy tysiącom potrzebujących.

Wiemy jak to się robi.

Zapewniam godne Święta

Oto historie naszych podopiecznych:

Aleksander:

„Przyjechałem do Warszawy. Łapałem się każdej pracy: budowa, sprzątanie. Wszystko umiem zrobić, nie wybrzydzam. Ważne, żeby były pieniądze na jedzenie, na ciuchy. Teraz praca się skończyła. Nikt nie potrzebuje do pracy ludzi takich jak ja. Wstyd mi prosić o pomoc. Póki mogłem radziłem sobie sam. Jak tylko będzie praca to zarobię i znowu sam będę kupował jedzenie. Nie chcę nikogo prosić, ale jestem głodny. Chciałbym wrócić do domu, do rodziny. Powiedzieć im, że sobie radzę. Teraz się do nich nie odzywam, bo co im powiem?”

Monika:

„Kilka lat temu trafiłam do Domu Samotnej Matki, spędziłam tam ponad rok. Dzięki pomocy życzliwych ludzi znalazłam mieszkanie, w którym teraz mieszkam. Choruję. Mam cukrzycę, astmę, problemy z ciśnieniem. Nie mogę pracować. Żyję z alimentów, dodatków rodzinnych i 500+. Za mieszkanie płacę 2600. 400 złotych wydaję na leki. Na życie zostaje niewiele. Muszę wybierać, czy płacić za obiady dziewczynek, czy za szkołę z internatem dla chorego syna. On ma tam dobrą opiekę, pomoc psychologa. Gdyby był w domu musiałabym płacić za jego leczenie sama. Nie mam z czego.”

Joanna:

„Mam 38 lat i ośmioletnią córkę, którą wychowuję sama. Ojciec dziecka nigdy mi nie pomagał. Od lat choruję. Miałam dobrą pracę i dobrze nam się żyło . Wszystko zmieniło się tego dnia, gdy nagle w ciężkim stanie dwukrotnie trafiłam do szpitala. Lekarze długo nie wiedzieli, co mi jest. Diagnoza, którą usłyszałam pozbawiła mnie nadziei. Choroba autoimmunologiczna, której nie można wyleczyć na długo przykuła mnie do łóżka. Musiałam na nowo nauczyć się chodzić. Do dziś nie odzyskałam formy sprzed lat. Dolegliwości, które odczuwam nie pozwalają mi wychodzić z domu. Nie mogę też wrócić do pracy. Nie umiem się z tym pogodzić.

Żyję z 1290 złotych renty. Co miesiąc potrzebuję 300 złotych na leki (te podstawowe, bo na wiele innych, które pozwoliłyby mi lepiej żyć nie mogę sobie pozwolić). Oprócz tego płacę rachunki za prąd, gaz, czynsz. Potrzebuję też kupić jedzenie. Co miesiąc muszę z czegoś rezygnować, by żyć. Każdą złotówkę muszę pooglądać i zastanowić się na co ją wydać.

Nie chcę tak żyć. Marzę o tym, żeby wyzdrowieć. Liczę na cud. Chciałabym znowu być niezależna. Móc wyjść z domu, odebrać córkę ze szkoły, pójść z nią do kina czy teatru. Chciałabym po prostu zwyczajnie żyć... Jedzenie, które dostajemy ratuje nam życie. Gdyby nie ono, to nie wiem co byśmy jadły. Dzięki temu mogę mojej córce przygotować dobre posiłki i jestem za to bardzo wdzięczna...”

Wiemy, że jedzenie to coś bez czego nie można się obyć. Dając ludziom żywność dajemy im również poczucie bezpieczeństwa, nadzieję na przetrwanie i zwracamy im godność.

Dzięki Twojej darowiźnie paczki trafią do dziesiątek tysięcy osób – tuż przed świętami.

Bądź z nami. Dziękujemy Ci.

Partnerem akcji jest:

Zbieramy żywność. Oddajemy godność.

Jeśli chcesz nas o coś zapytać, napisz.

bzsos@bzsos.pl

tel. 22 753 85 00

Regulamin

Bank Żywności SOS w Warszawie

ul. St. Bodycha 97, Reguły; 05-820 Piastów 1

Numer konta:
Santander Bank 30 1090 2590 0000 0001 4374 3757

Przekaż nam swój 1% KRS 0000029435.